SOLO

Peter ABLINGER
Voices and piano (wybór) na fortepian i taśmę
Georges APERGHIS
Simata na fortepian preparowany
À tombeau ouvert
Bela BARTÓK
Szabadban (Out of Doors), suita fortepianowa
George BENJAMIN
Piano Figures
Harrison BIRTWISTLE
Harrison’s Clocks (II)
Pierre BOULEZ
Douze notations
Incises
Barbara BUCZEK
Eidos IV
Intermezzo
Les accords ésotériques
Sonata breve
Wariacje

Elliott CARTER
Tri-Tribute
Two Thoughts About the Piano (I. Intermittences; II. Catenaires)
Eunho CHANG
Punkt Line
Aaron COPLAND
Passacaglia
Sonata
George CRUMB
Makrokosmos II
Morton FELDMAN
Intermission 3
Extension 3
Henryk Mikołaj GÓRECKI
Koncert na fortepian i orkiestrę smyczkową
Andre JOLIVET
Cinq danses rituelles (III)
Hanna KULENTY
Third circle
György KURTAG
Játékok (selection) na fortepian solo / na cztery ręce
Helmut LACHENMANN
Guero
Michał LAZAR
Odpryski na fortepian i taśmę
György LIGETI
Fanfares
Galamb Borong
Musica Ricercata
Alvin LUCIER
Music for Piano with Slow Sweep Pure Wave Oscillators

Witold LUTOSŁAWSKI
Piano Concerto
Olivier MESSIAEN
Vingt Regards sur l’Enfant Jésus (IV, V, XI, XIV, XVI, XVIII, XIX)
Cataloque d’oiseaux (L’Alouette Calandrelle)
Paweł MYKIETYN
Epifora na fortepian i taśmę
Piotr PESZAT
Two sketches
Humoresque
$w€€t na fortepian i audio playback
Structures na fortepian i sampler
Grocery Store Music #4 na fortepian i audio playback
Siergiej PROKOFJEW
VI Sonata A-dur Op. 92
Siergiej RACHMANINOW
Six moments musicaux Op. 15
Arnold SCHÖNBERG
Suite
Drei Klavierstücke Op. 11
Tomasz SIKORSKI
Autograf
Karlheinz STOCKHAUSEN
Klavierstück V
Klavierstück IX
Dymitr SZOSTAKOWICZ
Koncert na fortepian, trąbkę i orkiestrę smyczkową
Karol SZYMANOWSKI
Metopy

 

KAMERALISTYKA

Georges APERGHIS
Alter-face na dwa fortepiany
Quatre pièces fébriles
na perkusję i fortepian
Trio Funambule na saksofon altowy, fortepian i perkusję
Bela BARTÓK
Sonata na dwa fortepiany i perkusję
Kontrasty na klarnet, skrzypce i fortepian
Carola BAUCKHOLT
Laufwerk na zespół
Michael BEIL
Caravan na czwórkę muzyków bez instrumentów, z live video i taśmą
Doppel na dwa fortepiany, live video i live electronics
Und sechs na flet, klarnet, skrzypce, altówkę, wiolonczelę i fortepian
Luciano BERIO
Linea na dwa fortepiany, marimbę i wibrafon
Due pezzi na skrzypce i fortepian
Christoph BERTRAND
Aus na saksofon, klarnet, altówkę i fortepian
Pierre BOULEZ
Dérive na flet, klarnet, skrzypce, wiolonczelę, fortepian i perkusję
John CAGE
Amores na cztery perkusje i fortepian preparowany
4’33’’ na dwa fortepiany
Raphael CENDO
Action painting na zespół
Eunho CHANG
Lyrical Nocturne na zespół
Prism na zespół
George CRUMB
Makrokosmos III na dwa fortepiany i dwie perkusje
Makrokosmos IV na fortepian na cztery ręce
Vox balaenae na flet, wiolonczelę i fortepian
Four nocturnes na skrzypce i fortepian
Eleven Echoes of Autumn na skrzypce, flet altowy, klarnet i fortepian
Franco DONATONI
Arpège na flet, klarnet, skrzypce, wiolonczelę, fortepian i perkusję
Hot na saksofon i zespół
Cezary DUCHNOWSKI
Parallels na wiolonczelę, dwie perkusje, fortepian i MIDI
Ricardo EIZIRIK
re / wind / re / write na wiolonczelę, fortepian i dwójkę performerów
Péter EÖTVÖS
The Golden Dragon opera
Morton FELDMAN
For John Cage na skrzypce i fortepian
Two Pianos
Two Pieces for Two Pianos

Viola in my life na zespół
Why Patterns? na flet, dzwonki chromatyczne i fortepian
Francesco FILIDEI
Ballata No.2 na zespół
Corde vuote na trio fortepianowe
Nina FUKUOKA
Sugar, Spice & All Things Nice na piątkę performerów
Francisco Concha GOLDSCHMIDT
;; na klarnet, skrzypce, wiolonczelę i fortepian
Gérard GRISEY
Talea na skrzypce, wiolonczelę, flet, klarnet i fortepian
Vortex Temporum na flet, klarnet, fortepian, skrzypce, altówkę i wiolonczelę
Mauricio KAGEL
Ragtime aus Westen wersja na fortepian i perkusję
Martyna KOSECKA
Isorropía. In search of balance na pięć instrumentów i elektronikę
Johannes KREIDLER
Der „Weg der Verzweiflung” (Hegel) ist der chromatische na zespół
Fremdarbeit na zespół
Hanna KULENTY
A cradle song na trio fortepianowe
Andrzej KWIECIŃSKI
a 6 na zespół
per non pensare na sopran i fortepian
Yannis KYRIAKIDES
telegraphic na zespół
Wiaczesław KYRYŁOW
vis-à-vis na zespół
Mikołaj LASKOWSKI
Fiasco na zespół i elektronikę
György LIGETI
Sonatina na fortepian na cztery ręce
Witold LUTOSŁAWSKI
Partita na skrzypce i fortepian
Wariacje na temat Paganiniego na dwa fortepiany
Subito na skrzypce i fortepian
Olivier MESSIAEN
Visions de l’Amen (I, II) na dwa fortepiany
Harawi na sopran i fortepian
Quatour pour la fin du temps na klarnet, skrzypce, wiolonczelę i fortepian
Isabel MUNDRY
Tasten na dwa fortepiany
Brigitta MUNTENDORF
Yes, master na performerów
shivers on speed na flet, klarnet, skrzypce, wiolonczelę i fortepian
Piotr PESZAT
Grocery Store Music #5 na zespół i audio playback
Musikalisches Opfer #2 na wiolonczelę solo, zespół kameralny, live electronics i live video
PEnderSZATch kompozycja paragrafowa na zespół, elektronikę, wideo i demokratyczny udział publiczności
Plants Concerto with Pianosong na rośliny, fortepian i sampler solo, zespół kameralny, audio playback i wideo
Fausto ROMITELLI
Professor Bad Trip na zespół i elektronikę
Corné ROOS
Seven Gyrations na dwa fortepiany
Mateusz RYCZEK
Katalog chmur na dwa fortepiany i wideo
Żaneta RYDZEWSKA
don’t look na dwoje skrzypiec, akordeon, fortepian, perkusję i elektronikę
to my stars
na 12 instrumentów
Rafał RYTERSKI
Disco Bloodbath (Got to be real) na zespół i elektronikę
François SARHAN
Situations (wybór) na performerów
Alfred SCHNITTKE
Violin sonata No.1 na skrzypce i fortepian
Alexander SCHUBERT
Hello na zespół
Point Ones na zespół
Salvatore SCIARRINO
Trio no. 2
Kazimierz SEROCKI
Fantasmagoria na perkusję i fortepian
Pianophonie na fortepian, elektroniczne przetworzenie dźwięku i orkiestrę
Matthew SHLOMOWITZ
Popular Context vol. 7: Public Domain Music na klarnet, gitarę elektryczną, syntezator i sampler, zestaw perkusyjny i wiolonczelę
Anna SOWA
Message for the Year of the Metal Rat II na perkusję, akordeon, fortepian, dwoje skrzypiec i elektronikę
Karlheinz STOCKHAUSEN
Kontakte na dźwięki elektroniczne, fortepian i perkusję
Jagoda SZMYTKA
electrified memories of bloody cherries na amplifikowany zespół
Monika SZPYRKA
No-body na głos kobiecy i sampler
Zoom in/dolly out na zespół i wideo
Paweł SZYMAŃSKI
Bagatellen fuer A.W. na zespół
Marta ŚNIADY
YOUR ONLY LIMIT IS YOU na dwójkę performerów, audio playback i wideo
Hans THOMALLA
Noema na dwa fortepiany
Artur ZAGAJEWSKI
Opera About Poland na zespół
Mechanofaktura na skrzypce, wiolonczelę, perkusję i fortepian